Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Seks może sprawiać ból

Stosunek, który zwykle jest przyjemnością, czasami może być dla mężczyzny bardzo bolesny. Jest tak wtedy, gdy chorujesz na jedną z pięciu chorób. Poznaj przyczyny, które mogą przeistoczyć przyjemne chwile w koszmar.

Tych 5 demonów to: infekcja dróg moczowych, drożdżyca genitaliów (zwana też kandydozą, potencja typ infekcji grzybicznej), opryszczka narządów płciowych, zapalenie gruczołu krokowego i choroba Peyroniego. Wymienione schorzenia można leczyć farmakologicznie, zazwyczaj lekami na receptę, zalecanymi przez lekarza. Znane są także domowe sposoby leczenia niektórych z nich.

Chyba wszyscy mężczyźni lubią stosunki seksualne, ale tych kilka chorób może spowodować, że twoja przyjemność przeobrazi się w koszmar. Trzeba więc wiedzieć nieco więcej o tych chorobach oraz o metodach pozbycia się ich, jeśli już cię będą dotyczyły.

Zakażenie dróg moczowych

Gdy drogi moczowe zostaną opanowane przez bakterie, to zaczynasz chorować na infekcję dróg moczowych. Nie podjęcie leczenia zakażenia dróg moczowych może zainfekować nerki i spowodować nieodwracalne ich zniszczenie. Większa część infekcji układu moczowego rozpoczyna się od zaatakowania cewki moczowej, a więc swoistej rurki, przez którą wydalasz mocz potencja z pęcherza moczowego. Bakterie, które wywołują infekcje, najczęściej znajdują się w jelicie grubym i są także w stolcu. Twoje szanse na zainfekowanie dróg moczowych są większe, jeśli spożywasz zbyt mało płynów, albo jeżeli cierpisz na cukrzycę. Przyrost gruczołów prostaty albo kamienie nerkowe również zwiększają prawdopodobieństwo zakażenia dróg moczowych.